RADIO ŚLĄSK® na całym świecie www.radioslask.pl
Zostań prezenterem Radia Śląsk, czekamy na Ciebie!


Redakcja Radia Śląsk

Karin z Aachen

Założycielka Radia Śląsk, Administracja, Prezenterka PREMIERA 29.07.2010

Downo tymu, w grudniowol noc ujrzalach tyn swiat, a bolo to we Gliwicach. Potym chnet 30 lot mieszkalach we Strzelcach Op. Tera mieszkom razym ze Leo we Aachen. Dzieci wyfurgly juz ze gniozda. Wszystko co Slonskie bolo i jest u nos chlebym powszednim, dlatygo tyz tukej na Radiu chcymy dalyj sie fajnie z Wami,  Sluchaczami bawic i Slonsko Godka popularyzowac. Zaproszom do zabawy.

Leo z Aachen

Założyciel Radia Śląsk, Dzial Techniczny Radia, Prezenter PREMIERA 29.07.2010

Witom wszystkich sluchaczy Radia Slask bardzo serdecznie !!! Na tym zdjynciu to jo Leo z Aachen, urodziol zech sie w Swietochlowicach, gynal w Barbórka. Ale ostatnio mieszkolech w Strzelcach Opolskich. Kedys downo tymu zadzwoniol do mie kuzyn i pedziol, wiesz w internecie jest radio tam grajom i godajom po naszemu. Pokopolech w tyj kastli i znodlech moc slonskich zyndrow co mie mocno zafascynowaly. A tera ciesza sie bardzo, ze tukej na tym Radioku byda Wom grac i spedzymy tu razem duzo fajnych godzin. Zaproszom i zycza przyjemnego sluchanio i dobryj zabawy !!!

 

Informacja dla niezorientowanych a szczególnie agresywnych internautów!

Po chorobie raka krtani, audycje prowadzę za pomocą protezy mowy.
Mój głos naturalny można usłyszeć na nagraniach archiwalnych.

Tereska z Kudowy Zdroj

Admin Radia Slask, Prezenterka PREMIERA 01.07.2012

Witom Wos gorko mom na imie Teresa .Ze Ślonskiem łączą mnie bardzo miłe wspomnienia z czasów gry w piłkę nożną oraz prawdziwa przyjaźń ze wspaniałymi ludźmi. Jo tyż jestem dziołcha ze Ślonska ino z tego DolnegoBardzo lubia ślonsko muzyka i chciałabym się nauczyć godać po ślonsku i wierze, że tutaj na naszym radiu wszystko jest możliwe, nawet to, że w niedługim czasie i jo zaczna godać po ślonsku bo to nasze radio z całą redakcją i nasi wspanali słuchacze tworzą jedną wielką rodzinę, z którą nie można się nudzić. Mom nadzieje, że podjęłam dobrą chociaż bardzo szaloną decyzje. Zaproszom do wspólnej zabawy

Darek z Lippborg

Administrator Radia Śląsk, Prezenter PREMIERA 09.09.2012

Witam serdecznie Słuchaczy Radia Sląsk. Nie jestem rodowitym Ślązakiem. Mieszkałem na Dolnym Śląsku w pięknym uzdrowisku Kudowa-Zdrój. Muzyka w Radiu Śląsk, którego słuchałem w wolnych chwilach bardzo mi odpowiadała. Podobał mi się klimat panujący na radiu. Któregoś dnia zgłosiła się do mnie prezenterka Tereska, abym naprawił jej komputer. Od tego momentu moje kontakty z cała redakcją były jeszcze lepsze. Po kilku rozmowach z kierownictwem, Leo i Karin, padła propozycja "Darek masz fajny głos, chciałbyś prowadzić audycje w naszym radiu?". Postanowiłem spróbować moich sił i zarazem spełnić swoje marzenia I tak jestem tu z Wami od kilku już lat. Zapraszam na wszystkie nasze audycje.

Jupp z Kerpen

Prezenter od 02.05.2013

To jo Josef czyli Jupp z Kerpen witom milo i serdecznie wszystkich sluchaczy i odwiedzajoncych strona Radia Slask. Jo se urodziyl 11.09.66 w Raciborzu ,ale pochodza z Tworkowa kaj zech se wychowol, do szkoly deptol i moja milosc znojd.W roku 1989 wyjechali my do Rajchu,kaj tez juz na durch zostaniymy! lubia wom Slonsky spiywki grac i na radiu do Wos grac!!! beztosz zaproszom do sluchanio radioka i zycza wspanialej zabawy na moich audycjach.

Dani z Czyzowic

Admin Księgi Gości, Prezenterka od 02.05.2013

Urodzilach sie 16.03 we Czyzowicach kolo WodzislawiaSl. i miyszkom w tej piyknej wsi od samego poczatku i nie chca juz nic zmiynic.  Mom tu wszystko co mi trza: dom, fajny luft i kochajonco rodzinka.  Choc zycie mie nie oszczyndzalo to jednak caly czas smieja sie mu w nos. Lubia zarty, poczuci humoru i muzyka.I to chyba jest tyn powod , zech sie sam znodla na tym radyjku. W ludziach nojbardzi cynia se szczerosc.
Mysla, ze sluchacze bydom miec wiela szpasu na moich audycjach, bo to wlasnie chca im dac.  Godajom przeca, ze "usmiych otwiero kozde dzwiyrze" - toz mysla, ze otworza tym usmiychym Wasze serca. Wasza Dani

Chorzowianka z Lippetal

Prezenterka od 02.05.2013

Witom wszystkich co to byda czytac , niy mocie pojecio jak to jest ciynzko cos o sobie naszkryflac....no dobra to sprobuja !!!! Nojprzod zech sie urodziola i to 02.08.1955 w Chorzowie, potym mie ochrzsciyli i nazwali mie Gabriela ....co bolo dali ? no ja szkola potym zech zaczla robic no i tak jakos sie kulalo te moje zycie do niymiec zech wyjechala w 1981 roku ,poznalach mojego chopa i momy dwie frele !!!! Muzyka i taniec zech juz zawsze kochala no i tak sie stalo, ze w lutym roku 2013 zaczlach stawiac moje piyrsze kroki jako DJ na radiu. Jo Chorzowianka bo tak sie na radioku zwia byda tu na Radiu Slask dlo Wos sluchaczy grac i Wom czas umilac a sprawio mi to kupa szpasu, mom nadzieja, ze Wy tysz bydziecie mieli szpas moich audycji sluchac na kere serdecznie zaproszom !!!!
Wasza Chorzowianka ( Gabi )

Studio 2

Redaktorzy: Celina, Leo, Tadeusz

Ciekawe informacje z różnych dziedzin, specyficzna muzyka, dobry nastrój.

Halina z Bytowa na Kaszubach

Prezenterka PREMIERA 08.04.2018

Witam wszystkich na Radiu Śląsk. Mam na imię Halina. Urodziłam sie 21-10 roku nie pamietam. Miło jest mi że mam możliwość grania tutaj na radiu i bywać w Waszych domkach. Zapraszam na audycje wszystkich naszych Prezenterów jak i na moją. Fajnej zabawy życzę wszystkim i pozdrawiam

Marcin z Tarnowa Opolskiego

Prezenter - PREMIERA 23.09.2018

Witom wszystkich sluchaczy Radia Śląsk. Mom na imie Marcin i pochodza z Tarnowa Opolskiego koło Opola .Tukej tysz 27 lipca żech sie w doma urodził i do dzis tu mieszkom. Lubia Muzyka śląsko i niemiecko i tako muzyka nojczyńsciyj byndam Wom groł. Wszystkim zycza fajnyj zabawy z naszym Radiem Śląsk i zaproszom na audycje wszystkich naszych prezenterów.

Halinka z Szczecinka

Prezenterka - PREMIERA 30.09.2018

Witajcie Drogie sluchaczki i sluchacze Radia Śląsk. Nazywam się Halinka, urodziłam sie na Opolszczyźnie, a tak dokładnie w Lewinie Brzeskim 29 sierpnia. Pierwsze swoje kroczki stawiałam na Opolszczyźnie, Moi rodzice nas wywieźli jak byłam jeszcza mała do Szczecinka, przepięknego miasta wśród jezior
i lasów. I tak tu mieszkam teraz cały czas i pracuję. Z muzyką idę za pan brat od swoich dziecięcych lat. Muzyka mnie odpręża po pracy, koji smutki, sprawia mi radość. Tą radością za pośrednictwem Radia Śląsk chciałabym się z Wami podzielić, spełniając Wasze prośby muzyczne. Zapraszam serdecznie do słuchania Wszystkich prezenterów i życzę Wam wspaniałej zabawy na Radio.

Tadeusz z Tarnowskich Gór

Prezenter - PREMIERA 30.09.2018

Witam wszystkich słuchaczy Radia Ślask. Urodziłem sie na Ślasku w Tarnowskich Górach. Muzyka interesuje sie od bajtla a to dzieki fatrowi który zaraził mnie tym fajnym zjawiskiem. Lubie muzyke lat 70' i 80' bo to moja młodość jak i wszystko to co zwiazane jest z moim regionem. Na moich audycjach mozna zatem posłuchac przebojów , szlagierów i hitów. Zapraszam na sluchanie wszystkich audycji naszych prezenterów na Radiu Slask

Katarzyna z Łodzi

Prezenterka - PREMIERA 21.10.2018

Witam wszystkich bardzo serdecznie .
Mam na imię Kasia ...urodzilam sie  sierpniu i mieszkam w centralnej Polsce.
Dzięki muzyce możemy przypomnieć sobie razem te najpiękniejsze chwile, wyrazić swoje uczucia.
Zapraszam więc na Muzyczny Express z Łodzi oraz na wszystkie audycje moich koleżanek i kolegów Radia Śląsk .

Mateo z Kędzierzyna-Koźla

Radiomoderator - Prezenter PREMIERA 13.05.2018


Waldi z Zabrza

Prezenter - PREMIERA 10.03.2019

Witom słuchaczy Radia Ślask . Urodził zech sie roku panskiego miesiaca zimowego dnia swiatecznego w Zabrzu, na imie muter dała mi Waldemar. Lubia muzyka slasko, polsko, zagraniczno i najczesciej byda Wom tako muzyka groł. Zycza wszystkim fajny zabawy nie tylko zymna ale z wszystkimi prezenterami, oraz kupa szpasu.

Jakub i Darek z Jarocina

Moderatorzy, wokaliści, muzycy, kabareciarze


Radio Śląsk® zaprasza

Twój początek wspaniałej przygody.

Jesteś osobą obdarzoną poczuciem humoru, ciekawą świata, a na antenie potrafisz być duszą towarzystwa?
Praca z mikrofonem jest dla Ciebie żywiołem?
Radio Śląsk® czeka na Ciebie!
Dołącz do naszego zespołu.

POSZUKUJEMY WŁAŚNIE CIEBIE

Czekamy na zgłoszenia od osób, które już mają doświadczenia radiowe, ale także na tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w roli prowadzących program. Czekamy na ludzi ciekawych świata, lubiących wyzwania, mierzących wysoko. Warto spróbować.

Informacje techniczne dla Prezenterów


 

Celina z Norymbergi

Prezenterka, redaktorka PREMIERA 31.05.2015

Z powodu sytuacji rodzinnej, przerwa w prowadzeniu audycji do odwołania

Redaktor - Radiomoderator - Studio2 Radia Śląsk

Anulka z Czestochowy

Prezenterka Gościnnie PREMIERA 09.09.2018

Witam wszystkich słuchaczy Radia Ślask. Mam na imie Anna, urodziłam się 22 lipca roku pańskiego w Częsochowie i do dzis w tym miescie mieszkam. Lubie grac i gram kazdy rodzaj muzyki . Mysle ze razem wspólnie będziemy się fajnie bawic nie tylko na moich audycjach lecz na audycjach wszytkich prezenterów . Zapraszam do słuchania.

Robert z Koszęcina

mgr. inż. Informatyki


Martin z Hannover

Doradca Redakcji Radia Slask


Róża

Redaktor Radia Śląsk

Opowiadania, informacje, komentarze


Gro dla Wos
Slaskipilot

 

MOŻECIE NOS SŁUCHAĆ PRZEZ

KANAŁ GŁÓWNY

Radio Śląsk w Internecie Webplayer   Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie  Radio Śląsk w Internecie  

Już od
07:30
na antenie radia
Mateo

0730 -1000 Poranny Budzik Mateo
1000 -1300 Studio Tarnów Opolski zapraszo Marcin
2000 -2200 Piosenki z listy sluchacza - lista Danki z M. Dani

zobocz wiyncyj

Kacik Kuchcika Radia ŚLĄSK - przepisy, obiady śląskie

 

DLA ANDROIDA

 

 Kosciol w Chrzastowicach

Co niedziela i swieta transmisja Mszy Sw
o godz
7.30   9.30   10.45
z Kosciola Niepokalanego Poczecia NMP
w Chrzastowicach

Transmija Mszy Sw

 

                         
Jasna Góra
Klasztor Ojców Paulinów

transmisja na żywo

Msze św. w dni powszednie:
6:00, 7:00, 7:30, 8:00 (j. łaciński),
9:30, 11:00, 13:30*, 14:30*,
15:30, 16:45*, 17:30* 18:30

Msze św. w soboty:

6:00, 7:00, 7:30 8:15 (j. łaciński),
9:30, 11:00, 12:00, 15:30, 18:30

Msze św. w niedziele i święta:

6:00, 7:00, 8:00 (j. łaciński),9:30,
11:00, 12:00, 14:00, 15:30, 16:45*,
17:00,
18:30, 20:15
*Msze św.dodatkowe

Codziennie o 21:00 Apel Jasnogórski

Zasłonięcie Cudownego Obrazu:
12:00 w dni powszednie,
13:00 w soboty, niedziele i uroczystości

Odsłonięcie Cudownego Obrazu:

6:00 codziennie, 13:30 w dni powszednie,
14:00 w soboty, niedziele i uroczystości

za zgodą
Dyrektora Radia Jasna Góra
 

 Polecamy

StrzelecOpolskiRadioSlaskC

 

Przyjaciele Radia ŚLĄSKOdwiedzin