RADIO ŚLĄSK® na całym świecie www.radioslask.pl

Redakcja Radia Śląsk

Karin z Aachen

Prezenter, Admin Radia Slask, Administracja, PREMIERA 29.07.2010

Downo tymu, w grudniowol noc ujrzalach tyn swiat, a bolo to we Gliwicach. Potym chnet 30 lot mieszkalach we Strzelcach Op. Tera mieszkom razym ze Leo we Aachen. Dzieci wyfurgly juz ze gniozda. Wszystko co Slonskie bolo i jest u nos chlebym powszednim, dlatygo tyz tukej na Radiu chcymy dalyj sie fajnie z WamiSluchaczami bawic i Slonsko Godka popularyzowac. Zaproszom do zabawy.

Leo z Aachen

Prezenter, Admin Radia Slask, Dzial Techniczny Radia, PREMIERA 29.07.2010

Witom wszystkich słuchaczy Radia Slask bardzo serdecznie !!! Na tym zdjynciu to jo Leo z Aachen, urodzioł zech sie w Swiętochłowicach, gynał w Barbórka. Ale ostatnio mieszkołech w Strzelcach Opolskich. Kedys downo tymu zadzwonioł do mie kuzyn i pedzioł, wiesz w internecie jest radio tam grajom i godajom po naszemu. Pokopołech w tyj kastli i znodłech moc slonskich zyndrow co mie mocno zafascynowaly. A tera ciesza sie bardzo, że tukej na tym Radioku byda Wom grać i spędzymy tu razem dużo fajnych godzin. Zaproszom i zycza przyjemnego słuchanio i dobryj zabawy !!!

Tereska z Kudowy Zdroj

Prezenter, Admin Radia Slask, PREMIERA 01.07.2012

Witom Wos gorko mom na imie Teresa .Ze Ślonskiem łączą mnie bardzo miłe wspomnienia z czasów gry w piłkę nożną oraz prawdziwa przyjaźń ze wspaniałymi ludźmi. Jo tyż jestem dziołcha ze Ślonska ino z tego DolnegoBardzo lubia ślonsko muzyka i chciałabym się nauczyć godać po ślonsku i wierze, że tutaj na naszym radiu wszystko jest możliwe, nawet to, że w niedługim czasie i jo zaczna godać po ślonsku bo to nasze radio z całą redakcją i nasi wspanali słuchacze tworzą jedną wielką rodzinę, z którą nie można się nudzić. Mom nadzieje, że podjęłam dobrą chociaż bardzo szaloną decyzje. Zaproszom do wspólnej zabawy

Darek z Lippborg

Prezenter, Admin Radia Slask, PREMIERA 09.09.2012

Witam serdecznie Słuchaczy Radia Sląsk. Nie jestem rodowitym Ślązakiem, bo urodziłem się i mieszkałem na Dolnym Śląsku w pięknym uzdrowisku Kudowa-Zdrój koło Kłodzka. Muzyka w Radiu Śląsk, którego słuchałem w wolnych chwilach bardzo mi odpowiadała. Podobał mi się klimat panujący na radiu. Któregoś dnia zgłosiła się do mnie jedna z prezenterek radia, Tereska, abym naprawił jej komputer. Od tego momentu moje kontakty z cała redakcją Radia Śląsk były jeszcze lepsze. Po kilku rozmowach z kierownictwem, Leo i Karin, padła propozycja "Darek masz fajny głos, chciałbyś prowadzić audycje w naszym radiu?". Postanowiłem spróbować moich sił i zarazem spełnić swoje marzenia.
I tak jestem tu z Wami od kilka już lat.
Zapraszam na moje audycje i życzę przyjemnego słuchania.

Rynia z Imielina

Prezenter PREMIERA 15.05.2011

Witom wszyskich bardzo gorko, na imie mi Rynia. Urodziolach sie na Ślasku i tu juz lostana, aktualnie miyszkom w Imielinie. Od dziecka lubilach dobry szpas ze sląskim językiem, to tyz sie staralach go szerzyc na wszyskie strony, poprzez udzielanie sie w roznych balangach folklorystycznych. Chcac niychcąc zostalo mi to do dzis, bezstuż zaproszom wszyskich do sluchanio Radia Slask na kierym byda do Wos grac.
Mom nadzieja, ze dobrze bydziecie sie ze mna bawic.

Jupp z Kerpen

Prezenter

To jo Josef czyli Jupp z Kerpen witom milo i serdecznie wszystkich sluchaczy i odwiedzajoncych strona Radia Slask. Jo se urodziyl 11.09.66 w Raciborzu ,ale pochodza z Tworkowa kaj zech se wychowol, do szkoly deptol i moja milosc znojd.W roku 1989 wyjechali my do Rajchu,kaj tez juz na durch zostaniymy! lubia wom Slonsky spiywki grac i na radiu do Wos grac!!! beztosz zaproszom do sluchanio radioka i zycza wspanialej zabawy na moich audycjach.

Dani z Czyzowic

Prezenter, Admin Księgi Gości

Urodzilach sie 16.03 we Czyzowicach kolo WodzislawiaSl. i miyszkom w tej piyknej wsi od samego poczatku i nie chca juz nic zmiynic.  Mom tu wszystko co mi trza: dom, fajny luft i kochajonco rodzinka.  Choc zycie mie nie oszczyndzalo to jednak caly czas smieja sie mu w nos. Lubia zarty, poczuci humoru i muzyka.I to chyba jest tyn powod , zech sie sam znodla na tym radyjku. W ludziach nojbardzi cynia se szczerosc.
Mysla, ze sluchacze bydom miec wiela szpasu na moich audycjach, bo to wlasnie chca im dac.  Godajom przeca, ze "usmiych otwiero kozde dzwiyrze" - toz mysla, ze otworza tym usmiychym Wasze serca. Wasza Dani

Chorzowianka z Lippetal

Prezenter

Witom wszystkich co to byda czytac , niy mocie pojecio jak to jest ciynzko cos o sobie naszkryflac....no dobra to sprobuja !!!! Nojprzod zech sie urodziola i to 02.08.1955 w Chorzowie, potym mie ochrzsciyli i nazwali mie Gabriela ....co bolo dali ? no ja szkola potym zech zaczla robic no i tak jakos sie kulalo te moje zycie do niymiec zech wyjechala w 1981 roku ,poznalach mojego chopa i momy dwie frele !!!! Muzyka i taniec zech juz zawsze kochala no i tak sie stalo, ze w lutym roku 2013 zaczlach stawiac moje piyrsze kroki jako DJ na Radiu Slonske Muszketery a ze te nasze dwa radia internetowe RSM i RS sie polonczyli, tak tysz i jo chorzowianka bo tak sie na radioku zwia byda tu na Radiu Slask dlo Wos sluchaczy grac i Wom czas umilac a sprawio mi to kupa szpasu, mom nadzieja, ze Wy sluchacze tysz bydziecie mieli szpas moich audycji sluchac na kere serdecznie zaproszom !!!! Wasza chorzowianka ( Gabi )

Miejsce dla Ciebie

Prezenterka albo Prezenter Radia Slask

Studio Radia Slask

 

Miejsce czeka na Ciebie

 

Martin z Hannover

Doradca Redakcji Radia Slask

Tereska z Kudowy Zdroj

OFFICE MANAGER , DEPARTMENT POLAND,

REKLAMY

Robert z Koszęcina

mgr. inż. Informatyki, Administrator Strony

Michal z Luedenscheid

Grafik od efektow specjalnych

Aktualno audycjo
Autopilot 2 *** nie tylko muzyka na Radiu Slask
Gro dla Wos
Slaskipilot..

 

MOŻECIE NOS SŁUCHAĆ PRZEZ

KANAŁ GŁÓWNY

Radio Śląsk w Internecie Webplayer   Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie  Radio Śląsk w Internecie  POWTÓRKI AUDYCJI

Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie 

Już od
10:00
na antenie radia
Jupp

1000 -1300 Poranne Hopsa sa Jupp
2000 -2300 Dobra muzyka na wieczor Darek

zobocz wiyncyj

Kacik Kuchcika Radia ŚLĄSK - przepisy, obiady śląskie

Kilknij

StrzelecOpolskiRadioSlaskC

Ogłoszenia nieruchomości Katowice

 Kosciol w Chrzastowicach

Co niedziela i swieta transmisja Mszy Sw
o godz
7.30   9.30   10.45
z Kosciola Niepokalanego Poczecia NMP
w Chrzastowicach

Kliknij zeby posluchac Mszy Sw.

Kliknij

 Android
Android

iPhoneiPhone

 

Android Player

 

Przyjaciele Radia ŚLĄSKOdwiedzono nos razy
 

Radio posiada licencje GEMA & GVL | Design/Powered/Engine
© 2010-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone! | Polityka cookie