RADIO ŚLĄSK® na całym świecie www.radioslask.pl
Zostań prezenterem Radia Śląsk, czekamy na Ciebie!


Redakcja Radia Śląsk

Karin z Aachen

Założycielka Radia Śląsk, Administracja, Prezenterka PREMIERA 29.07.2010

Downo tymu, w grudniowol noc ujrzalach tyn swiat, a bolo to we Gliwicach. Potym chnet 30 lot mieszkalach we Strzelcach Op. Tera mieszkom razym ze Leo we Aachen. Dzieci wyfurgly juz ze gniozda. Wszystko co Slonskie bolo i jest u nos chlebym powszednim, dlatygo tyz tukej na Radiu chcymy dalyj sie fajnie z Wami,  Sluchaczami bawic i Slonsko Godka popularyzowac. Zaproszom do zabawy.

Leo z Aachen

Założyciel Radia Śląsk, Dzial Techniczny Radia, Prezenter PREMIERA 29.07.2010

Witom wszystkich sluchaczy Radia Slask bardzo serdecznie !!! Na tym zdjynciu to jo Leo z Aachen, urodziol zech sie w Swietochlowicach, gynal w Barbórka. Ale ostatnio mieszkolech w Strzelcach Opolskich. Kedys downo tymu zadzwoniol do mie kuzyn i pedziol, wiesz w internecie jest radio tam grajom i godajom po naszemu. Pokopolech w tyj kastli i znodlech moc slonskich zyndrow co mie mocno zafascynowaly. A tera ciesza sie bardzo, ze tukej na tym Radioku byda Wom grac i spedzymy tu razem duzo fajnych godzin. Zaproszom i zycza przyjemnego sluchanio i dobryj zabawy !!!

 

Informacja dla niezorientowanych a szczególnie agresywnych internautów!

Po chorobie raka krtani, audycje prowadzę za pomocą protezy mowy.
Mój głos naturalny można usłyszeć na nagraniach archiwalnych.

Tereska z Kudowy Zdroj

Admin Radia Slask, Prezenterka PREMIERA 01.07.2012

Witom Wos gorko mom na imie Teresa .Ze Ślonskiem łączą mnie bardzo miłe wspomnienia z czasów gry w piłkę nożną oraz prawdziwa przyjaźń ze wspaniałymi ludźmi. Jo tyż jestem dziołcha ze Ślonska ino z tego DolnegoBardzo lubia ślonsko muzyka i chciałabym się nauczyć godać po ślonsku i wierze, że tutaj na naszym radiu wszystko jest możliwe, nawet to, że w niedługim czasie i jo zaczna godać po ślonsku bo to nasze radio z całą redakcją i nasi wspanali słuchacze tworzą jedną wielką rodzinę, z którą nie można się nudzić. Mom nadzieje, że podjęłam dobrą chociaż bardzo szaloną decyzje. Zaproszom do wspólnej zabawy

Darek z Lippborg

Administrator Radia Śląsk, Prezenter PREMIERA 09.09.2012

Witam serdecznie Słuchaczy Radia Sląsk. Nie jestem rodowitym Ślązakiem. Mieszkałem na Dolnym Śląsku w pięknym uzdrowisku Kudowa-Zdrój. Muzyka w Radiu Śląsk, którego słuchałem w wolnych chwilach bardzo mi odpowiadała. Podobał mi się klimat panujący na radiu. Któregoś dnia zgłosiła się do mnie prezenterka Tereska, abym naprawił jej komputer. Od tego momentu moje kontakty z cała redakcją były jeszcze lepsze. Po kilku rozmowach z kierownictwem, Leo i Karin, padła propozycja "Darek masz fajny głos, chciałbyś prowadzić audycje w naszym radiu?". Postanowiłem spróbować moich sił i zarazem spełnić swoje marzenia I tak jestem tu z Wami od kilku już lat. Zapraszam na wszystkie nasze audycje.

Jupp z Kerpen

Prezenter od 02.05.2013

To jo Josef czyli Jupp z Kerpen witom milo i serdecznie wszystkich sluchaczy i odwiedzajoncych strona Radia Slask. Jo se urodziyl 11.09.66 w Raciborzu ,ale pochodza z Tworkowa kaj zech se wychowol, do szkoly deptol i moja milosc znojd.W roku 1989 wyjechali my do Rajchu,kaj tez juz na durch zostaniymy! lubia wom Slonsky spiywki grac i na radiu do Wos grac!!! beztosz zaproszom do sluchanio radioka i zycza wspanialej zabawy na moich audycjach.

Dani z Czyzowic

Admin Księgi Gości, Prezenterka od 02.05.2013

Urodzilach sie 16.03 we Czyzowicach kolo WodzislawiaSl. i miyszkom w tej piyknej wsi od samego poczatku i nie chca juz nic zmiynic.  Mom tu wszystko co mi trza: dom, fajny luft i kochajonco rodzinka.  Choc zycie mie nie oszczyndzalo to jednak caly czas smieja sie mu w nos. Lubia zarty, poczuci humoru i muzyka.I to chyba jest tyn powod , zech sie sam znodla na tym radyjku. W ludziach nojbardzi cynia se szczerosc.
Mysla, ze sluchacze bydom miec wiela szpasu na moich audycjach, bo to wlasnie chca im dac.  Godajom przeca, ze "usmiych otwiero kozde dzwiyrze" - toz mysla, ze otworza tym usmiychym Wasze serca. Wasza Dani

Chorzowianka z Lippetal

Prezenterka od 02.05.2013

Witom wszystkich co to byda czytac , niy mocie pojecio jak to jest ciynzko cos o sobie naszkryflac....no dobra to sprobuja !!!! Nojprzod zech sie urodziola i to 02.08.1955 w Chorzowie, potym mie ochrzsciyli i nazwali mie Gabriela ....co bolo dali ? no ja szkola potym zech zaczla robic no i tak jakos sie kulalo te moje zycie do niymiec zech wyjechala w 1981 roku ,poznalach mojego chopa i momy dwie frele !!!! Muzyka i taniec zech juz zawsze kochala no i tak sie stalo, ze w lutym roku 2013 zaczlach stawiac moje piyrsze kroki jako DJ na radiu. Jo Chorzowianka bo tak sie na radioku zwia byda tu na Radiu Slask dlo Wos sluchaczy grac i Wom czas umilac a sprawio mi to kupa szpasu, mom nadzieja, ze Wy tysz bydziecie mieli szpas moich audycji sluchac na kere serdecznie zaproszom !!!!
Wasza Chorzowianka ( Gabi )

Studio 2

Redaktorzy: Celina, Leo, Tadeusz

Ciekawe informacje z różnych dziedzin, specyficzna muzyka, dobry nastrój.

Halina z Bytowa na Kaszubach

Prezenterka PREMIERA 08.04.2018

Witam wszystkich na Radiu Śląsk. Mam na imię Halina. Urodziłam sie 21-10 roku nie pamietam. Miło jest mi że mam możliwość grania tutaj na radiu i bywać w Waszych domkach. Zapraszam na audycje wszystkich naszych Prezenterów jak i na moją. Fajnej zabawy życzę wszystkim i pozdrawiam

Marcin z Tarnowa Opolskiego

Prezenter - PREMIERA 23.09.2018

Witom wszystkich sluchaczy Radia Śląsk. Mom na imie Marcin i pochodza z Tarnowa Opolskiego koło Opola .Tukej tysz 27 lipca żech sie w doma urodził i do dzis tu mieszkom. Lubia Muzyka śląsko i niemiecko i tako muzyka nojczyńsciyj byndam Wom groł. Wszystkim zycza fajnyj zabawy z naszym Radiem Śląsk i zaproszom na audycje wszystkich naszych prezenterów.

Halinka z Szczecinka

Prezenterka - PREMIERA 30.09.2018

Witajcie Drogie sluchaczki i sluchacze Radia Śląsk. Nazywam się Halinka, urodziłam sie na Opolszczyźnie, a tak dokładnie w Lewinie Brzeskim 29 sierpnia. Pierwsze swoje kroczki stawiałam na Opolszczyźnie, Moi rodzice nas wywieźli jak byłam jeszcza mała do Szczecinka, przepięknego miasta wśród jezior
i lasów. I tak tu mieszkam teraz cały czas i pracuję. Z muzyką idę za pan brat od swoich dziecięcych lat. Muzyka mnie odpręża po pracy, koji smutki, sprawia mi radość. Tą radością za pośrednictwem Radia Śląsk chciałabym się z Wami podzielić, spełniając Wasze prośby muzyczne. Zapraszam serdecznie do słuchania Wszystkich prezenterów i życzę Wam wspaniałej zabawy na Radio.

Tadeusz z Tarnowskich Gór

Prezenter - PREMIERA 30.09.2018

Witam wszystkich słuchaczy Radia Ślask. Urodziłem sie na Ślasku w Tarnowskich Górach. Muzyka interesuje sie od bajtla a to dzieki fatrowi który zaraził mnie tym fajnym zjawiskiem. Lubie muzyke lat 70' i 80' bo to moja młodość jak i wszystko to co zwiazane jest z moim regionem. Na moich audycjach mozna zatem posłuchac przebojów , szlagierów i hitów. Zapraszam na sluchanie wszystkich audycji naszych prezenterów na Radiu Slask

Katarzyna z Łodzi

Prezenterka - PREMIERA 21.10.2018

Witam wszystkich bardzo serdecznie .
Mam na imię Kasia ...urodzilam sie  sierpniu i mieszkam w centralnej Polsce.
Dzięki muzyce możemy przypomnieć sobie razem te najpiękniejsze chwile, wyrazić swoje uczucia.
Zapraszam więc na Muzyczny Express z Łodzi oraz na wszystkie audycje moich koleżanek i kolegów Radia Śląsk .

Mateo z Kędzierzyna-Koźla

Radiomoderator - Prezenter PREMIERA 13.05.2018


Jakub Tomaszewski

Moderator, wokalista, muzyk, kabareciarz


Radio Śląsk® zaprasza

Twój początek wspaniałej przygody.

Jesteś osobą obdarzoną poczuciem humoru, ciekawą świata, a na antenie potrafisz być duszą towarzystwa?
Praca z mikrofonem jest dla Ciebie żywiołem?
Radio Śląsk® czeka na Ciebie!
Dołącz do naszego zespołu.

POSZUKUJEMY WŁAŚNIE CIEBIE

Czekamy na zgłoszenia od osób, które już mają doświadczenia radiowe, ale także na tych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w roli prowadzących program. Czekamy na ludzi ciekawych świata, lubiących wyzwania, mierzących wysoko. Warto spróbować.

 

Rynia z Imielina

Prezenterka GOŚCINNIE PREMIERA 15.05.2011

Witom wszyskich bardzo gorko, na imie mi Rynia. Urodziolach sie na Ślasku i tu juz lostana, aktualnie miyszkom w Imielinie. Od dziecka lubilach dobry szpas ze sląskim językiem, to tyz sie staralach go szerzyc na wszyskie strony, poprzez udzielanie sie w roznych balangach folklorystycznych. Chcac niychcąc zostalo mi to do dzis, bezstuż zaproszom wszyskich do sluchanio Radia Slask na kierym byda do Wos grac.
Mom nadzieja, ze dobrze bydziecie sie ze mna bawic.

Celina z Norymbergi

Prezenterka, redaktorka PREMIERA 31.05.2015

Z powodu sytuacji rodzinnej, przerwa w prowadzeniu audycji do odwołania

Redaktor - Radiomoderator - Studio2 Radia Śląsk

Anulka z Czestochowy

Prezenterka Gościnnie PREMIERA 09.09.2018

Witam wszystkich słuchaczy Radia Ślask. Mam na imie Anna, urodziłam się 22 lipca roku pańskiego w Częsochowie i do dzis w tym miescie mieszkam. Lubie grac i gram kazdy rodzaj muzyki . Mysle ze razem wspólnie będziemy się fajnie bawic nie tylko na moich audycjach lecz na audycjach wszytkich prezenterów . Zapraszam do słuchania.

Waldi z Zabrza

Prezenter - PREMIERA 10.03.2019

Z powodu sytuacji rodzinnej, przerwa w prowadzeniu audycji do odwołania

Witom słuchaczy Radia Ślask . Urodził zech sie roku panskiego miesiaca zimowego dnia swiatecznego w Zabrzu, na imie muter dała mi Waldemar. Lubia muzyka slasko, polsko, zagraniczno i najczesciej byda Wom tako muzyka groł. Zycza wszystkim fajny zabawy nie tylko zymna ale z wszystkimi prezenterami, oraz kupa szpasu.

Robert z Koszęcina

mgr. inż. Informatyki, Administrator Strony

Martin z Hannover

Doradca Redakcji Radia Slask


Róża

Redaktor Radia Śląsk

Opowiadania, informacje, komentarze


Gro dla Wos
Slaskipilot

 

MOŻECIE NOS SŁUCHAĆ PRZEZ

KANAŁ GŁÓWNY

Radio Śląsk w Internecie Webplayer   Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie    Radio Śląsk w Internecie  Radio Śląsk w Internecie  

Już od
20:00
na antenie radia
Dani

1215 -1500 Bytow zaprasza Halina
1500 -1600 C.d audycji Halina
2000 -2200 Piosenki z listy sluchacza - lista Szamanki Dani

zobocz wiyncyj

Kacik Kuchcika Radia ŚLĄSK - przepisy, obiady śląskie

 

DLA ANDROIDA

 

 Kosciol w Chrzastowicach

Co niedziela i swieta transmisja Mszy Sw
o godz
7.30   9.30   10.45
z Kosciola Niepokalanego Poczecia NMP
w Chrzastowicach

Transmija Mszy Sw

 

                         
Jasna Góra
Klasztor Ojców Paulinów

transmisja na żywo

Msze św. w dni powszednie:
6:00, 7:00, 7:30, 8:00 (j. łaciński),
9:30, 11:00, 13:30*, 14:30*,
15:30, 16:45*, 17:30* 18:30

Msze św. w soboty:

6:00, 7:00, 7:30 8:15 (j. łaciński),
9:30, 11:00, 12:00, 15:30, 18:30

Msze św. w niedziele i święta:

6:00, 7:00, 8:00 (j. łaciński),9:30,
11:00, 12:00, 14:00, 15:30, 16:45*,
17:00,
18:30, 20:15
*Msze św.dodatkowe

Codziennie o 21:00 Apel Jasnogórski

Zasłonięcie Cudownego Obrazu:
12:00 w dni powszednie,
13:00 w soboty, niedziele i uroczystości

Odsłonięcie Cudownego Obrazu:

6:00 codziennie, 13:30 w dni powszednie,
14:00 w soboty, niedziele i uroczystości

za zgodą
Dyrektora Radia Jasna Góra
 

 Polecamy

StrzelecOpolskiRadioSlaskC

 

Przyjaciele Radia ŚLĄSKOdwiedzin